1214. VLAANDEREN, Lodewijk van Male (1346-1384). TB (VF) € 400
1214. VLAANDEREN, Graafschap, Lodewijk van Male (1346-1384), AR groot, 1e uitgifte (1368-1369), Gent. Met latijnse M. Vz/ Zittende leeuw n. l. met toernooihelm. Kz/ Lang gevoet kruis. Gaill. 227 var.; Elsen 35; Martiny, Gent, 45-1. 1,87g Uiterst zeldzaam Oneven rand en kleine defecten in de muntplaat. Donkere patina. Zeer Fraai (Very Fine)
€ 400
De eerste emissie met latijnse M in MONETA op kz. is amper 1,13 % van de totale oplage (161.082 exemplaren geslagen van 28 maart tot 28 juni 1365 en dan van 21 april tot 9 augustus 1369). De munt is in de ordonnanties en rekeningen "lion d'argent d'un gros" genoemd. - La première émission de ce "lion d'argent d'un gros" se distingue par le M latin de MONETA et ne représente que 1,13 % de la frappe totale (161.082 exemplaires mis en circulation du 28 mars au 28 juin 1365, puis du 21 avril au 9 août 1369).