450. ROYAUME SASSANIDE, Yazdgird II (438-457). TB à SUP (VF - EF) € 75
450. ROYAUME SASSANIDE, Yazdgird II (438-457), AR drahm, atelier incertain. Göbl I/1, 160; Mitch., ACW, 971; Sell. 47. 4,15g Patine colorée. Très Beau à Superbe (Very Fine - Extremely Fine)
€ 75