996. NEDERLAND, FRIESLAND, Godfried met de Baard, hertog van Nederlotharingen (†1069). TB à SUP (VF - EF) € 1000
996. NEDERLAND, FRIESLAND, Godfried met de Baard, hertog van Nederlotharingen (†1069), AR denarius, ca 1060, Mere Civitas (Merum, Fivelgo). Vz/ + VSΛOΛWER (kruisje in W) Hoofd v.v. met drie punten l. Kz/ + ΛNSERΛOOO Gebouw met twee verdiepingen, waarin CII. In het veld, Λ/Λ en S. Ilisch 24.3 var.; Dan. 1509 var. 0,59g Zeer zeldzaam. Zeer Fraai à Prachtig (Very Fine - Extremely Fine)
€ 1000
Grolle ondersteunt de toeschrijving aan Alkmaar en geeft aan dat het gebouw op de keerzijde de kapel van Alkmaar is, een dochter van de kapel van Heiloo, Capella Heligeloliensis, waarmee de letters CH in het gebouw te verklaren zijn.